SS501 Turkey

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SS501'in Türk hayranlarındansanız, sizin için doğru adres

3 posters

Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim"

asena
    asena
    Moderatör
    Moderatör

Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim" Empty Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim"

Mesaj tarafından asena Çarş. Ocak 26, 2011 12:25 pm

Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim" 62348277

Solo olarak geri döndü. Kendi ismi "Park Jung Min" ile solo olarak ayakta duruyor SS501 üyesi, siradisi bir havasi var. Hala herzamanki gibi farkli ve yumusak bir sese sahip olmasina ragmen "Not Alone" derken yüzü kararli görünüyor. "Not Alone" ilk solo albümünün adi ve Park Jung Min´de öyle.
    Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim" 58855592

"Sadece gecici bir süreligine SS501 üyelerinden ayri kalma düsüncesi bile "Herseyi biraksammi?" diye düsündürdü. Bu kafa yapisiyla zor bir zaman gecirdim ve hatta bu "Hayatima son versemmi?" gibi yanlis düsüncelere kadar vardi. Her neyse, SS501 olarak degilde tek kisi "Park Jung Min" olarak iyi seyler yapabilecegime inanan insanlar oldugu icin zor zamanlarin üstesinden gelebildim."

Asiri/agir kelime "Intihar"in yerine farkli bir kelime kullandi ve aninda pariltili bir tebessüm etti. Büyüleyici isim "SS501"i geride birakip "yalniz" olma düsüncelerini atti ve kendi kanatlarini acti. Kendi basina yapacagi seyler oldugunun farkina vardi. Ayrica bu albüm kendi hikayelerini anlatan sarkilarla dolu.

"Hislerimi sarki sözlerine koydugum icin "Not Alone" ve "Do you know?"un sözleri üyeleri (üyelere olan özlemini) icermeyen düsüncelerle yazildi desem yalan olur. Ama daha cok toplum tarafindan ihmal edilmis kisilere umutdolu bir mesaj, kendini "yalniz" hissedenlere herzaman yanlarinda birinin olacagini iletmeyi umuyorum. Umarim "Do you know"u ayrilan bir ciftin hisleri olarak yorumlarsiniz. (Gülüyor)."

Aslinda söyledigi gibi "gecici", en basindan beri SS501 üyeleriyle sonsuz bir veda degildi. Park Jung Min hala SS501 üyeleriyle olan arkadasligini sürdürüyor ve her sene üyelerle dogru bir zamanda bir albüm cikarmayi planliyor.

"Biz herzaman birlikte comeback yapmak hakkinda konusuyoruz. Herneyse, birlikte beklenmedik isler yapmaktansa (beklenmeden/plansizca bir araya gelmek?) 2-3 ay üzerinde calismayi ve her sene albümü özel bir tarihte yayinlamayi istiyoruz. Sanal/hayali bir söz degilde, bu albüm hayranlarin sevgililer günü gibi bekledikleri birsey olacak. Üyelerin bulundugu sirketlerin hepsi bunu kabul etti. Tek sorun hepimiz suan kendi aktivitelerimiz ile mesgulüz."

Park Jung Min´in ana sarkisi "Not Alone" muhtesem orkestranin göze carptigi bir sarki. Özellikle giris güclü ve hüzünlü violin melodisi onun aglayislarini/haykirislarini temsil ediyor. Bu albümü hazirlarken her müzige her sarkiya ictenligini koydu.

"Binden fazla melodi duymama ragmen sarki sözlerini 1 seferde yazdim. Baslangicta tabiat anaya tesekkür etmek hakkinda yazmak istedim ama sonra cok gösterisli olacak gibi geldi (gülüyor). Sarkiciyi etkileyemeyen bir sarki dinleyicilerin kalplerinede dokunamaz, bunu tecrübe ederek ögrendim. Bu yüzden sonunda gercek duygularimi yazdim. Bu benim normal oldugum hergünüm icin minnettar olmam gerektigini farketmemi sagladi."

Eger ana sarki "Not Alone" SS501 müziginin devamiysa, 2. Sarki "Do you know?" kendi ismi "Park Jung Min"in tutku ve müzik tarzini iceren bir sarki. Alternatif rock müziginin icinde olan romantik british-pop sound´u bu sarkiyi cekici kiliyor. Park Jung Min sadece sözlerini yazmakla kalmayip yapiminada katildi. Daha yogun calismasina sebep olan sey bes kisi degilde "yalniz" olusunun getirdigi yükmü?

"Besimiz yaparken simdi herseyi kendim yapiyor olmam.. Bunun herkesin gelisirken icinden gecmesi gereken bir sürec oldugunu düsünüyorum. Simdi bile hala buna meydan okuyan bir evrede olsam bile, yavas ve düzenli bir sekilde kendi tarzimi bulabilirmiydim? (Gülüyor). "Iyi yapmaliyim", "Birseyler sergilemeliyim" gibi seyler düsünmektense, yavas yavas güclenecegimi düsünüyorum. Baskalarinin bana yaslanabilmesi/güvenebilmesi icin güclenmek zorundayim. Böyle harika bir insan olmak istiyorum. (Hersey) daha cok zorlastiginda pes edecegimi sanmiyorum, kendi basima neler yapabilecegimi ögrendigim zamanlari düsünecegim."
    Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim" 68867512
    12 kilo verdi. Belirginlesen gurur duyulacak bir cene yapisi ve kaslari ile konuskan Park Jung Min hayranlarina yeni bir söz verdi. "My day is Christmas everyday" sarkisinin sözleri hayranlarinin ona gönderdigi ask mektuplarindan olusuyor.

"Gözlerindeki o yorgun ifade hep icimde kaliyor. Nefesinden baska, suretinide göremiyor ve kalmani saglayamiyorum (Not Alone sözleri)" zor zamanlarini ifade ediyor. "Biliyormusun? Sen benim icin özel birisin (Do you know? Sözleri)" itirafi. "Hm cok mutluyum, herseyin muhtesem. Uyurken bile bazen seni görüyorum ve heyecanlaniyorum. Bu yüzden seninle birlikte oldugumda, hergünüm noel" (My day is Christmas everyday sözleri). Solo müzisyen "Park Jung Min"i meydana getiren sey hayranlarina olan sevgisi.
    Alıntı:korea-fans(elif)
    Bellalice
    Bellalice
    Admin
    Admin

Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim" Empty Geri: Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim"

Mesaj tarafından Bellalice Çarş. Ocak 26, 2011 9:25 pm

Hayranlarına olan sevgisi olmasaydı biz de olmazdık sanırım...
    mervess501
    mervess501
    Moderatör
    Moderatör

Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim" Empty Geri: Park Jung Min "SS501´inki gecici bir veda.. Hayatima son vermek istedim"

Mesaj tarafından mervess501 Ptsi Mart 21, 2011 7:54 am

canım benim :D Çok duygusal bir insan ve ben bu huyuna bayılıyorum :D :D

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 5:21 am